Athens
Saturday, July 27, 2024
More

Βάρντι λαμπρός την οδηγεί, ανάσανε η Τσέλσι με Κόστα (vids)

H Πρέμιερ Λιγκ δεν θεωρείται άδικα το πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα στον κόσμο. Και αυτό το Σαββατοκύριακο αποδείχτηκε για ακόμα μία φορά πως στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα μπορούν να συμβούν τα πάντα.

Η Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα εκπλήσσοντας με το ποδόσφαιρο που αποδίδει. Η Άρσεναλ ηττήθηκε στο Έμιρεϊτς από την Τσέλσι και έμεινε 3 πόντους πίσω από την κορυφή όπου και ισοβαθμεί με την Μάντσεστερ Σίτυ που έχασε από τα σφυριά της Γουέστ Χαμ με 2-1 στο Λονδίνο.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι του Λουίς Φαν Χάαλ γνώρισαν την ήττα στο «θέατρο των ονείρων» από τους «Άγιους» της Σαουθάμπτον με 0-1, η Λίβερπουλ στο πιο συναρπαστικό αγώνα της 23ης αγωνιστικής νίκησε με 4-5 την Νόριτς ανατρέποντας το σκορ από 3-1 και κάνοντας το 4-5 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.