Athens
Thursday, April 25, 2024
More

Παναθηναϊκός-Αρνητική επίδοση Εποχών

Αν ο Παναθηναϊκός ήθελε όσο τίποτα αυτή την νίκη, σκεφτείτε οι οπαδοί του που θα ήταν η πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα.

Κι όμως έγινε και αυτό. Να κρατάει τη νίκη σχεδόν στα χέρια του με το γκολ του Ισπανού Καρλίτος, που με το γύρισμα ακριβείας στο κεφάλι του έγραψε το 1-0 για τους Πράσινους.

Το ντεμπούτο του Μπολόνι στον πάγκο και του Μαουρίσιο με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, συμπλήρωσαν τη χαρά με το πρώτο γκολ και σαν να επαναπαύθηκαν .

Αυτό αποδεικνύεται από τον τρόπου που έπαιξαν στη συνέχεια απλά διαχειριστικά.

Το συντηρητικό του όμως παιχνίδι επέτρεψε στους Θεσσαλούς την είσοδο του τέρματος και να καταφέρουν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων που ο Γκουαροτσένα γύρισε στον Μπαρτολο κι εκείνος χάρισε στην ομάδα του με πλασέ την ισοπαλία.

Μια ισοπαλία η οποία έστειλε τον Παναθηναϊκό στα τάρταρα …